Jeżeli wybierasz się na urlop do hotelu, musisz wiedzieć, co powinieneś zrobić zaraz po przyjeździe oraz jeszcze zanim wyruszysz w podróż. Dzięki tym podstawowym informacjom nie umknie Ci żadna czynność, którą należy wykonać czy dopilnować, aby pobyt był udany i przebiegał bez zakłóceń.

Co powinno się zrobić przed przyjazdem do hotelu?

Jeszcze przed przyjazdem do wybranego hotelu, musimy dopilnować kilku ważnych rzeczy, dzięki którym będzie na nas czekać wymarzony i odpowiadający naszym wymaganiom pokój. Oto co powinniśmy zrobić, zanim spakujemy walizki i wyruszymy w podróż do hotelu:

• Dokonaj rezerwacji na okres, w którym zamierzasz się zatrzymać w danym miejscu. Rezerwacji możesz zazwyczaj dokonać telefonicznie, elektronicznie w formie e-maila, osobiście albo przez stronę internetową hotelu.

• Podaj swoje pełne dane, czyli: imię, nazwisko, termin pobytu, ilość osób, które będą z Tobą na wyjeździe i ile pokoi chcesz wynająć, zostaw też swój numer telefonu i adres e-mail.

• Wpłać zadatek na podane przez hotel konto. Wysokość zadatku wynosi zazwyczaj około 30% wartości całej rezerwacji. Przelew zadatku powinien mieć w nazwie imię i nazwisko osoby, na którą zrobiona jest rezerwacja, a także termin pobytu i indywidualny numer rezerwacji.

• Upewnij się, od której godziny można meldować się w hotelu, jeżeli przyjedziesz na miejsce wcześniej, będziesz musiał czekać.

Co musimy zrobić po przyjeździe do hotelu?

Po przyjeździe do hotelu skierujmy najpierw swoje kroki do recepcji. To tam musimy zgłosić swój przyjazd i dopełnić formalności niezbędnych, aby dostać klucz do pokoju. Oto co będziemy musieli zrobić zaraz po przyjeździe:

• W recepcji zgłaszamy nasz przyjazd, będziemy musieli okazać stosowne dokumenty potwierdzające naszą rezerwację (najczęściej jest to dowód osobisty lub prawo jazdy, może być także paszport lub potwierdzenie dokonania rezerwacji).

• Wpłacamy pozostałą kwotę za cały pobyt.

• Dowiedz się, o jakich godzinach są serwowane posiłki, aby móc odpowiednio zaplanować dzień.

• Jeżeli masz ze sobą wartościowe rzeczy, dowiedz się, gdzie możesz je przechowywać. Zazwyczaj goście mają do dyspozycji swój prywatny sejf w pokoju.

• Jeśli masz zamiar korzystać z hotelowego WIFI, zapytaj o hasło, bez którego nie będziesz mógł podłączyć się do hotelowej sieci.