Większość dzieci je wybiórczo. Mają swoje upodobania kulinarne i nie lubią próbować nowych smaków. Rolą dorosłych jest zapewnienie dzieciom odpowiednio zbilansowanych posiłków, które spełnią ich wymagania smakowe i pokryją zapotrzebowanie rosnącego organizmu na niezbędne składniki odżywcze. Jedzenie przygotowywane w domu jest zazwyczaj dopasowywane do upodobań najmłodszych domowników, dlatego idąc z dzieckiem do restauracji, liczymy na menu, które zaspokoi ich potrzeby. Restauracja w naszym hotelu dba nie tylko o dorosłych gości, ale także o tych najmłodszych. To właśnie z myślą o nich skomponowaliśmy kilka dań, które powinny zaspokoić duży i mały głód.

Jakie dania są najlepsze dla dzieci?

Ponieważ, jak już wcześniej wspominaliśmy, dzieci nie przepadają za jedzeniem nowości, najlepszym rozwiązaniem jest zaproponowanie im znanych i lubianych potraw stworzonych z najlepszych i najświeższych składników. W naszym menu dla dzieci znajduje się zupa pomidorowa z makaronem, ponieważ doskonale wiemy, że pomidorówka to jedna z najulubieńszych zup maluchów. Większość dzieci darzy makaron szczególnym uczuciem, dlatego nie mogło go tutaj zabraknąć.

Kolejną propozycją jest grillowany filet z piersi podawany z frytkami i surówką colesław. To nasz zdrowszy odpowiednik popularnych i wszechobecnych nuggetsów, które najczęściej powstają ze zmielonej masy mięsnej. W jej skład wchodzą niestety różne niezdrowe i niejadalne dla nas części kurczaków (np. chrząstki, kości, skóra, tłuszcz czy żyły).

Dla miłośników ryb mamy w ofercie rybę panierowaną z frytkami i colesławem. Robimy ją z najlepszych składników i mamy pewność, że jest to zdrowy i zbilansowany posiłek dla najmłodszych. Wyglądem przypomina popularne paluszki rybne, ale jest od nich zdecydowanie zdrowsza.

Ostatnią propozycją są naleśniki z nutellą i owocami. To absolutny klasyk dziecięcej kuchni, dlatego i w naszej restauracji nie mogło go zabraknąć. Dzieci lubią słodkie smaki, więc większość z nich uwielbia jeść naleśniki. To doskonała propozycja zarówno na śniadanie, jak i obiad. Zaspokoi głód i rozpieści podniebienie błogim, czekoladowym smakiem.