Jak łatwo można się domyślić, biznesmen w podróży oczekuje od hotelu czegoś zupełnie innego, niż rodzina z dziećmi wybierająca się na dwutygodniowy urlop. Przedsiębiorca planuje w danym obiekcie pracować, podczas gdy ci drudzy – wypoczywać. Na co więc zwracają uwagę osoby, które muszą wybrać się w delegację?

Miejsce do pracy

Przedsiębiorcy, których czekają w obcym mieście obowiązki służbowe, często docierają do niego własnym samochodem. Pierwszym kryterium jest więc parking hotelowy, na którym będą mogli bezpiecznie pozostawić swój pojazd. Ważna jest dla nich też całodobowa recepcja, z której pomocy będzie mógł skorzystać w nagłych wypadkach. Jeśli chodzi o sam hotel, od pięknego widoku za oknem, ważniejsze dla osób w delegacji jest to, co znajduje się w pokoju. Idealną sytuacją jest ta, gdy oprócz wygodnego łóżka z lampką nocną obok, w pokoju znajduje się biurko i krzesło, przy których można komfortowo pracować. Obecnie większość przedsiębiorców do wykonywania codziennych obowiązków używa laptopów. Dlatego cenią sobie obecność gniazdka elektrycznego w okolicy biurka. Co najważniejsze, nikt podróżujący służbowo nie wyobraża sobie noclegu w hotelu bez Wi-Fi. Dostęp do Internetu w hotelu jest równie ważny dla wielu z nich, jak do cieplej wody! Kiedyś biznesmenom bardzo zależało na telefonie w pokoju. Obecnie jednak, w dobie telefonów komórkowych, nie jest już to priorytetem.

Spotkania służbowe

Część osób w delegacji planuje odbyć kilka spotkań służbowych. Dlatego też wiele z nich wybiera hotele, które dysponują swoją własną restauracją, do której mogą zaprosić kontrahentów. Dla części biznesmenów bardzo ważna jest komfortowa sala konferencyjna w obiekcie. Jeśli planują przeprowadzić szkolenie lub poufne obrady dla kilku osób, możliwość wynajęcia sali wraz z obsługą ogranicza im problem braku czasu związany z poruszaniem się między pokojem hotelowy a salą. Jeśli hotel dysponuje własnym ogrodem, nic nie stoi na przeszkodzie, by po udanym spotkaniu zaprosić kontrahentów na wspólne ognisko, grilla, czy paintball zorganizowany przez obiekt.