Święta Bożego Narodzenia to szczególny i magiczny czas w roku, kiedy możemy odetchnąć od codziennych kłopotów, zrelaksować się przy dobrym jedzeniu i cieszyć się przebywaniem z bliskimi. Te wyjątkowe dni są wolne od pracy, ale zanim nastąpią, warto zorganizować firmową Wigilię, która będzie namiastką świąt dla wszystkich pracowników danego przedsiębiorstwa. Zwyczaj organizowania imprez wigilijnych przybył do na z zachodu, gdzie od dawna firmy wyznają zasadę dbałości o integrację swoich pracowników. Właśnie po to organizowane są specjalne wyjazdy integracyjne, a także różnego rodzaju spotkania. Jest to bardzo ważne, szczególnie gdy firma jest pokaźnych rozmiarów i ma wiele działów. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie firmowej wigilii w naszej restauracji, która zadba o odświętną oprawę oraz pyszne, wigilijne potrawy.

Zalety organizowania Wigilii firmowej:

Poznanie swoich współpracowników od innej strony.
Przychodząc na Wigilię, pracownicy firmy nagle stają dla wszystkich swoich współpracowników kimś więcej niż tylko menadżerem, sekretarką czy dyrektorem. Podczas takich imprez wychodzą poza swoje profesjonalne role, które odgrywają na co dzień w biurze i pokazują się od „ludzkiej” strony. Można na spokojnie i w luźnej atmosferze porozmawiać ze sobą, pośmiać się z wielu zabawnych sytuacji czy pochwalić się swoimi dziećmi.

Zacieśnianie więzi między pracownikami.
Bardzo często spotkania tego typu przyczyniają się do lepszego poznania ludzi, których widujemy jedynie w pracy. Może się okazać, że wiele z nich nawiąże ze sobą bliższe relacje, które wyjdą poza miejsce pracy. Większa zażyłość między pracownikami to same korzyści dla firmy, ponieważ przekłada się na bardziej zgrany i sprawniej działający zespół.

Można wykorzystać to spotkanie do podziękowania pracownikom za ich pracę i wysiłek.
Takie wspólne spotkanie wszystkich pracowników to świetna okazja do oficjalnego podziękowania im za wysiłek i trud, jaki wkładają, aby zapewnić firmie sprawne funkcjonowanie. Można też przeprowadzić podsumowanie kończącego się roku i przypomnieć wszystkie sukcesy, które osiągnęła firma dzięki zaangażowaniu pracowników.