To, jaki pokój wybierzemy, zależy od liczby osób, które będą w nim nocować, oraz standardu, który sprosta naszym oczekiwaniom. Obecnie wiele renomowanych hoteli daje swoim gościom wybór między pokojem a apartamentem, który umożliwia dopasowanie własnych priorytetów do danej oferty. Czym charakteryzują się oba typy zakwaterowania i gdzie najlepiej zarezerwować nocleg?

Pokój – wysoki standard w korzystnej cenie

Oferowane typy pokoi obejmują pomieszczenia dla jednej, dwóch lub trzech osób. Pierwsza opcja jest często pomijana przez hotele, które zamiast tego proponują gościom pokoje dwuosobowe w takiej samej cenie, niezależnie od liczby gości. Warto więc poszukać obiektu, który będzie miał do dyspozycji również „jedynki”, aby nie przepłacać. Na romantyczny weekend lub babski wypad liczący dwie osoby odpowiednie będą oczywiście pokoje dwuosobowe, z jednym bądź dwoma łóżkami. Trzyosobowy wariant to propozycja m.in. dla rodziny podróżującej z dzieckiem lub grupy znajomych. Pokój jest przestronny, dlatego nie będą potrzebne dwie osobne sypialnie. Jeśli gośćmi hotelu są osoby niepełnosprawne, otrzymają pokoje hotelowe z wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami.

Apartament i willa – co je wyróżnia?

Zasadnicza różnica między pokojem a apartamentem to wielkość. Apartament zapewnia gościom wysoki poziom intymności. Przypomina małe mieszkanie, ponieważ jest podzielony na strefę dzienną i sypialnianą, a także część kuchenną. Zazwyczaj ma większe wyposażenie niż pokój hotelowy, a w jego cenie znajduje się więcej udogodnień. Dla dużej grupy, która potrzebuje kilka oddzielnych pokoi, ale ze wspólnym salonem, idealnym rozwiązaniem jest wynajem hotelowej willi. Goście mają także dostęp do kuchni, szczególnie docenianej, gdy chcą zjeść śniadanie w innych porach niż godziny hotelowego posiłku.