Oferta hotelowa obejmuje kilka wariantów wyżywienia. Najpopularniejszym pakietem noclegowym jest bed & breakfast, czyli nocleg ze śniadaniem. Badania wskazują, że opcję tą chętnie wybierają nie tylko urlopowicze, ale także turyści biznesowi. Smaczne śniadanie to trzeci w kolejności priorytetów (obok wygodnego łóżka i bezpłatnego dostępu do Wi-Fi) czynnik warunkujący wybór hotelu na podróż służbową. W ostatnich latach zauważalny jest trend włączania śniadania do ceny zakwaterowania, czyli oferowania usługi kompleksowej.

Jakie są zalety noclegów ze śniadaniem?

Badania wskazują, że aż 87% gości hotelowych wybiera nocleg ze śniadaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ opcja B&B to rozwiązanie wygodne i oszczędne. Wystarczy skorzystać z popularnych w internecie porównywarek cenowych i przekonać się, że ceny hoteli z wliczonym śniadaniem nie różnią się wiele od cen obiektów bez wyżywienia w podobnym standardzie. Nasz hotel oferuje noclegi ze śniadaniem w cenie pokoju. Jakie są zalety tego rozwiązania? Pełnowartościowe śniadanie pomaga naładować akumulatory na cały dzień i przyjemnie rozpocząć poranek. Brak konieczności samodzielnego przygotowywania śniadań to duże udogodnienie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i klientów biznesowych. Śniadanie w hotelu pozwala zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć kłopotliwego pakowania do bagażu prowiantu, naczyń i sztućców. Nocleg z wyżywieniem to odpoczynek od codziennych obowiązków i świetna okazja, aby poznać nowe smaki. Serwowanie śniadań niesie także duże korzyści dla samych hoteli. Okazuje się bowiem, że goście, którym zasmakowało śniadanie w hotelu, znacznie częściej decydują się skorzystać z usług restauracji hotelowej.

Jak powinno wyglądać śniadanie hotelowe?

Obsługa hotelowa w 95% przypadków serwuje śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Goście zwracają w pierwszej kolejności uwagę na różnorodność produktów w ofercie śniadaniowej. Najczęściej śniadanie hotelowe składa się z 20-80 produktów. Do dyspozycji gości są zarówno ciepłe posiłki, jak i zimne przystawki. Produkty powinny być świeże i dobrze, jeżeli ich dobór odwołuje się do regionalnych tradycji kulinarnych. Dużą popularnością wśród gości cieszą się śniadania, podążające za współczesnymi trendami żywieniowymi. Posiłki wegetariańskie czy bio – śniadania to prawdziwy hit. W bufecie śniadaniowym nie może zabraknąć uwielbianych przez Polaków jajek, dobrej jakości pieczywa, aromatycznych gatunków kawy, świeżo wyciskanych soków czy filetowanych owoców. Standardem są własne wypieki i produkty hand made, jogurty i konfitury. Ważne jest także, aby w menu śniadaniowym znalazły się produkty dla osób z nietolerancją laktozy i glutenu. Śniadania hotelowe serwowane są zwykle przez około 4 godziny dzienne, a ich menu zmienia się średnio co pół roku. Hotele w wyższym standardzie oferują podawanie posiłków na świeżym powietrzu, śniadania na wynos i room serwis.