Znamy je z romantycznych komedii i ulubionych seriali, ale oglądamy je także na krótkich amatorskich nagraniach oraz profesjonalnych filmach przygotowanych dla nowożeńców. Śluby w plenerze to doskonała alternatywa dla wnętrz Urzędu Stanu Cywilnego. Takie zaślubiny to niezapomniane przeżycie dla młodej pary, ale też wyjątkowe doświadczenie dla gości. Sprawdźmy gdzie można zorganizować jeden z najważniejszych dni w życiu!

Godna oprawa dla wyjątkowego dnia

Prawo dopuszcza możliwość zorganizowania ślubu cywilnego poza Urzędem Stanu Cywilnego. Warunkiem jest zgoda Kierownika USC oraz uiszczenie opłaty skarbowej za przygotowanie aktu małżeństwa, a ponadto – opłaty dodatkowej związanej z organizacją zaślubin poza urzędem. Miejsce, w którym ma zostać złożona przysięga powinno być godne i odpowiadać powadze wydarzenia. Musi być ono bezpieczne i wygodnie dostępne tak dla urzędnika, jak i przyszłych małżonków oraz ich gości.

Wybierając lokalizację miejmy na uwadze wszystkie kwestie logistyczne związane ze ślubem, jak również następującego po nim wesela.

Małżeństwo zawarte w plenerze

Prezentujemy kilka inspiracji pomocnych przy wyborze odpowiedniego miejsca do organizacji ślubu na świeżym powietrzu.

 

  • Miejsce, w którym młoda para się poznała lub lokalizacja nawiązująca do pasji obojga małżonków. Przysięga ślubna zostanie złożona tam, gdzie rozpoczęła się lub rozkwitała znajomość. Ceremonia na plaży czy nad jeziorem wymaga jednak sporego wysiłku logistycznego i starannego planowania.
  • Ogród za domem. Dobre miejsce dla ślubu połączonego z weselem, np. w nieformalnym stylu vintage lub boho. Będzie swojsko, bez zadęcia i bardzo przytulnie… o ile zadbamy o wszystkie detale związane z goszczeniem w warunkach domowych sporej grupy osób.
  • Romantyczna zieleń w pobliżu miejsca, gdzie odbywa się wesele. Pięknie udekorowany park przy hotelu lub restauracji z dobrą kuchnią to doskonałe miejsce na pełną wdzięku uroczystość. Wybór takiego rozwiązania to ogromne usprawnienie logistyczne. Organizacja wydarzenia jest łatwiejsza, gdy nie trzeba troszczyć się o transport gości, wypożyczenie krzeseł, stołów i całej infrastruktury. Wygodniej będzie przygotować się do samej uroczystości (można skorzystać z pokojów hotelowych i pomocy obsługi), a tuż po wzruszającej przysiędze – od razu można uczcić zaślubiny na weselu, bez konieczności zmiany lokalizacji. Wygodne miejsca noclegowe urządzone z klasą zapewnią komfort wszystkim przybyłym gościom.