Obecnie stojąc przed koniecznością wynajęcia lokalu noclegowego mamy całkiem sporo możliwości. Bez względu na to, czy wyjeżdżamy na wakacje, czy też w podróż służbową, możemy wybierać spomiędzy obiektów w różnych cenach, lokalizacji czy standardzie zakwaterowania.

Dotychczas zdecydowanie największą popularnością cieszyły się hotele. W zależności od standardu hotelu mogliśmy liczyć na wygodny pobyt, podczas którego mieliśmy zapewnione wszystkie podstawowe udogodnienia. Obecnie jednak alternatywą dla standardowych pokojów hotelowych stały się apartamenty. Często jednak nie do końca wiemy, jakie są różnice między tymi dwoma formami zakwaterowania. W tym artykule postaramy się wyjaśnić tę kwestię.

Standardowy pokój hotelowy

Różnorodnych pokojów hotelowych jest zapewne tak wiele, jak samych hoteli. Poszczególne pokoje mogą różnić się między sobą wielkością, wyposażeniem, dostępem do prywatnej łazienki lub jego brakiem, liczbą łóżek itd. W większości przypadków jednak pokój hotelowy będzie mniejszy niż apartament.

Komfort mieszkania w pokoju hotelowym zależy również od tego, jakim standardem charakteryzuje się dany hotel, co jest określane przez tzw. gwiazdki. Jedna gwiazdka oznacza najskromniejszy pokój hotelowy, w którym mamy wszystkie podstawowe udogodnienia niezbędne do przygotowania się do odpoczynku nocnego. Pokoje w hotelach pięciogwiazdkowych będą wyposażone we wszelkie dodatkowe udogodnienia, w tym nowoczesne wyposażenie.

Apartament – prawie jak małe mieszkanie

Opisując apartament, rzeczywiście można użyć porównania z niewielkim mieszkaniem. Takie porównanie wynika nie tylko z tego, że metraż apartamentu jest zwykle zdecydowanie większy niż pokoju hotelowego, ale również poziom intymności zapewniony gościom jest na bardzo wysokim poziomie. Niemal jak we własnym mieszkaniu! W apartamencie jest wydzielona sypialnia, przestrzeń do relaksu w formie salony, standardowo prywatna łazienka, miejsce do spożywania posiłków, a także część kuchenna. Można też liczyć na kompleksowe wyposażenie. Przykładem może być apartament w hotelu “Dzikie Wino” pod Łodzią (Wiewiórczyn k./Łasku).

Oczywiście wśród różnych apartamentów również są pewne różnice, które pojawiają się w standardzie wyposażenia, zapewnianych udogodnieniach, estetyce urządzenia itd. Niemniej jest to rozwiązanie, które z całą pewnością docenią osoby, które oczekują przede wszystkim prywatności. Apartament sprawdzi się doskonale zarówno podczas wyjazdu wakacyjnego, jak i podróży służbowej. Wynajmowane są nie tylko przez kilkuosobowe grupy czy rodziny, ale również pary czy nawet osoby podróżujące w pojedynkę.