Pobyt w hotelu najczęściej nie jest celem samym w sobie. Miejsca noclegowego szukamy
w kontekście wyjazdu służbowego, wakacji, udziału w konferencji lub innym wydarzeniu. Wybór odpowiedniego miejsca wpływa na cały pobyt, stąd przed dokonaniem rezerwacji należy pamiętać o kilu aspektach. Przypominamy co warto wziąć pod uwagę zanim zamówimy pokój.

Czas ustalić priorytety i cel podróży

Z rezerwacją miejsca w hotelu nie warto zwlekać zwłaszcza, jeśli wyjazd przypada na sezon urlopowy lub wybieramy się do miasta, będącego gospodarzem dużego wydarzenia sportowego lub politycznego. W takich przypadkach pełne obłożenie obiektu nie powinno dziwić.
Dobrze jest zastanowić się czego oczekujemy i na czym zależy nam najbardziej. Dla osób w delegacji priorytetem będzie cisza umożliwiająca spokojną pracę, dla innych liczy się możliwość odpoczynku w SPA, zaś dla rodzin z dziećmi znaczenie ma oferta atrakcji adresowanych do milusińskich. Uwzględnijmy te czynniki przy rezerwacji, a pobyt w konkretnym obiekcie stanie się przyjemnością.

Lokalizacja i dojazd do hotelu

Sam adres hotelu może nic nie mówić – ważna jest jego lokalizacja w kontekście celu podróży lub dworca/lotniska. Sprawdźmy położenie obiektu na mapie, porównajmy odległości dzielące go od konkretnego adresu (takiego jak park rozrywki, który chcemy odwiedzić lub miejsce koncertu). Warto zawczasu sprawdzić jak najszybciej i najwygodniej dojechać do hotelu. Jeśli poruszamy się samochodem – upewnijmy się czy obiekt dysponuje parkingiem.

Śniadanie wliczone w cenę

Czy na pewno będziemy mogli spodziewać się posiłku o poranku? Czy pokoje są dobrze wyposażone? Jakiego typu są w nich łóżka, ile pomieszczą osób i czy na miejscu dostęp do sieci wi-fi jest bezpłatny? Gdy podróżujemy z dziećmi upewnijmy się że na miejscu będzie czekało dodatkowe łóżeczko i inne udogodnienia dla rodziców z pociechami. Gdy towarzyszą nam osoby niepełnosprawne, musimy uwzględnić ich potrzeby i sprawdzić, czy miejsce jest pozbawione barier. Dobrą praktyką jest upewnienie się o której rozpoczyna się i kończy doba hotelowa i czy na miejscu możliwa jest płatność kartą kredytową. Zainteresować powinny nas ponadto godziny otwarcia restauracji zwłaszcza, jeśli planujemy przyjazd wieczorem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poznać opinie innych gości o danym miejscu. Innym sposobem bliższego poznania danego miejsca jest przejrzenie galerii zdjęć pokoi oraz opisów ich wyposażenia. Nie bójmy się telefonicznie lub mailowo pytać obsługi o detale.