Dzień ślubu jest wyjątkowy w życiu każdego człowieka, właśnie dlatego wymaga specjalnej oprawy. Planowanie tego dnia zaczyna się zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. Niejedna para już rok przed ślubem zaczyna planowanie swojego wesela. Zaczyna się to zawsze od poszukiwania odpowiedniego miejsca, w którym będzie się odbywać przyjęcie weselne. Sala weselna ma wielkie znaczenie dla jakości imprezy. Musi być idealnie dopasowana do wymagań Pary Młodej, aby czuli się w niej komfortowo i przez resztę życia mogli pielęgnować miłe wspomnienia z własnego wesela.

Jaka powinna być dobra sala weselna? Oto 5 cech, jakie powinna mieć:

1. Musi być ładna

To rzecz, na którą zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Sala musi wyglądać atrakcyjnie i estetycznie. Warto sprawdzić jakie są możliwości dekoracyjne wybranej sali, żeby wiedzieć co możemy z nią zrobić i na ile ingerować w jej wygląd.

2. Musi mieć odpowiednią wielkość

Sala weselna nie może być za mała, ale nie powinna być także za duża. Wbrew pozorom lepiej, jeśli jest trochę za mała niż o wiele za duża. W małej sali goście będą chętniej bawić się na parkiecie, oczywiście nie może być dużo za mała, bo upychanie gości w zbyt małym metrażu to prawdziwa katorga.

3. Menu weselne musi być smaczne

Jedzenie na weselu jest bardzo ważne, dlatego musi być smaczne. Najlepiej jest najpierw spróbować jedzenia, jakie jest tam podawane i samemu ocenić czy odpowiada naszemu podniebieniu. Warto też dopytać się o wszystkie szczegóły związane z menu – czy możliwe jest dostarczenie potraw dla wegetarian, ile i jakie dania pojawią się na stołach i w jakiej kolejności będą podawane.

4. Idealne warunki do tańca

Drugą równie istotną co jedzenie kwestią jest taniec. Aby goście chętnie podrywali się do tańca, należy zapewnić im idealne warunki do szaleństw na parkiecie. Ważny jest sam parkiet – sprawdźmy czy nie jest zbyt śliski. Dobrze jest jeśli sala jest klimatyzowana, ponieważ przy dużej liczbie tańczących gości szybko może zrobić się duszno i gorąco. Istotna jest także dobra akustyka sali oraz jej odpowiednie nagłośnienie.

5. Perfekcyjna obsługa

Obsługa weselna powinna być miła, uśmiechnięta i chętna do pomocy. Dobrze by było gdyby na 10 gości przypadał jeden kelner, aby serwowanie kolejnych dań odbywało się sprawnie.