Organizacja szkolenia firmowego to niełatwe zadanie. Takie przedsięwzięcie wymaga dużego zaangażowania i przemyślanej logistyki. Kluczową rolę będzie tu odgrywać dobrze wyposażona sala szkoleniowa oraz profesjonalna obsługa gości. Jak powinno wyglądać udane szkolenie firmowe? Oto kilka naszych rad:

Komfortowa sala konferencyjna

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, komfortowa sala konferencyjna jest podstawowym warunkiem dobrego szkolenia firmowego. Musi być odpowiedniej wielkości, mieć klimatyzację, a także potrzebne wyposażenie. Najlepiej jest znaleźć salę zaprojektowaną na przewidywaną liczbę uczestników szkolenia.

Odpowiednie wyposażenie Sali

Idealna sala konferencyjna powinna być wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Niezbędne jest dobre oświetlenie, nagłośnienie, sprawny sprzęt konferencyjny i multimedialny. Konieczny jest też szybki internet. Sala dysponująca dobrym sprzętem komputerowym i urządzeniami dodatkowymi będzie stwarzała komfortowe warunki do bezstresowego i efektywnego przekazywania wiedzy uczestnikom szkolenia. Warto także zwrócić uwagę na tak prozaiczne rzeczy jak np. wygodne krzesła i fotele, które bezpośrednio wpływają na zadowolenie uczestników szkolenia.

Lokalizacja hotelu

Ważna jest lokalizacja hotelu, w którym ma odbywać się szkolenie firmowe. Dobrze jest, aby taki hotel znajdował się w dużym mieście albo w jego pobliżu. Dzięki takiemu położeniu łatwo będzie dotrzeć na miejsce wszystkim uczestnikom.

Hotelowe udogodnienia

Wybierając hotel, w którym ma się odbyć szkolenie, zwróćmy uwagę na to czy istnieje możliwość zorganizowania w nim dodatkowych atrakcji. W czasie wolnym dobrze jest mieć możliwość przeprowadzenia zabaw zespołowych na świeżym powietrzu, które pozytywnie wpływają na morale pracowników i dodatkowo ich integrują. Doskonałą propozycją może być paintball albo zabawa w poszukiwanie skarbu.

Dobra restauracja

Hotel, w którym odbywać się ma szkolenie, powinien mieć też dobrą restaurację. To tam, po skończonym spotkaniu, uczestnicy szkolenia będą mogli odpocząć, porozmawiać i zjeść pyszny posiłek.