Ślub plenerowy to marzenie wielu młodych par. W sezonie letnim wydaje się być to niezwykle romantyczny sposób na zawarcie ślubu cywilnego. Nasz hotel i restauracja umożliwiają zrealizowanie tego marzenia w pięknym otoczeniu, które podkreśli wyjątkowość tych chwil i doda im jeszcze więcej magicznego uroku. W dzisiejszym wpisie odnajdziecie garść porad na temat tego, jak zorganizować idealny ślub cywilny w plenerze.

Najlepsza godzina na ślub w plenerze

Godzina ślubu nie jest bez znaczenia, powinna to być pora dnia, która zapewni całej ceremonii możliwie najlepsze oświetlenie, dzięki któremu będzie można wykonać cudowne zdjęcia ślubne. Najlepszym terminem na zawarcie związku małżeńskiego w plenerze jest czas około 3 do 4 godzin przed zachodem słońca. Taka pora zapewni piękne, miękkie światło, które nie będzie tworzyć na twarzach cieni i dzięki temu wszyscy wyjdą na zdjęciach korzystnie.

Najlepsze miejsce na organizację ślubu plenerowego

Najlepszym miejscem na zorganizowanie ślubu w plenerze będzie to, które stworzy dla rozgrywających się tam wydarzeń piękne tło. Miejsce zaślubin powinno być przestronne, estetyczne i zapewniające spokój, który jest niezbędny do przeprowadzenia całej ceremonii.

Jaki rodzaj oświetlenia wybrać?

Nie zapominajmy o wybraniu odpowiedniego oświetlenia, które stworzy w wybranym miejscu niezapomniany klimat i doda naszej ceremonii jeszcze więcej romantyzmu. Rewelacyjnie w takiej roli sprawdzają się papierowe lampiony, girlandy świetlne czy sznury małych lampek, które można rozwiesić nad stołami. Po zmroku takie światełka będą cudownym uzupełnieniem weselnego klimatu.

Wybór odpowiedniego stylu ślubu i jego oprawy

Planując ślub w plenerze, przemyślmy w jakim stylu ma być utrzymana cała uroczystość. Do wyboru mamy wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawą, o której nie wolno zapomnieć jest godło państwowe. Przed uroczystością ustalcie czy zapewni je urzędnik, czy musicie je sami zorganizować. Warto jest zapytać urzędnika, który będzie prowadził Waszą ceremonię czy godło powinno stać na stole, czy wisieć za miejscem uroczystości. Przemyślmy też dokładnie ustawienie stołów oraz krzeseł. Najważniejsze jest miejsce, w którym znajdować się będzie krzesło dla urzędnika, krzesła dla pary młodej oraz świadków. Wszystkie te miejsca powinny gwarantować dobre światło, aby te najważniejsze w tym dniu osoby dobrze prezentowały się na fotografiach ślubnych.