Niezależnie od tego, czy podróżujemy w celach służbowych, czy wyjeżdżamy na wakacje – pobyt w hotelu powinien zapewnić nam komfort i swobodę.  Bez względu na to czy jesteśmy w nim sami, w duecie, czy całą rodziną musi gwarantować nam wygodę i poczucie prywatności.

 

W pokoju hotelowym odpoczywamy, pracujemy i śpimy, dlatego powinien zostać urządzony tak, by wszystkie te czynności można było wykonywać łatwo oraz wygodnie.

 

Czym powinien charakteryzować się dobrze wyposażony pokój hotelowy?

 

Wyposażenie pokoju hotelowego można podzielić na podstawowe i dodatkowe. Elementy podstawowe standardowo wyposażonego pokoju hotelowego to:

 

  • wygodne łóżko – jeśli to możliwe, również przestronne. Materac powinien być uniwersalny, dostosowujący się każdego rodzaju sylwetki
  • stoliki nocne lub półki, na których stoją lampki nocne
  • biurko i/lub stolik, które  umożliwiają spożywanie posiłków oraz pracę przy komputerze
  • krzesła
  • pojemna szafa
  • lustro – zawieszone na standardowej wysokości, tak aby klienci o różnym wzroście mogli bez kłopotu w nim się przejrzeć

 

Obecnie standardem wyposażenia hotelowego jest również telewizor, radio i telefon.

 

Do wyposażenia dodatkowego można zaliczyć lodówkę czy czajnik elektryczny. Dla rodzin podróżujących z dziećmi ważne są udogodnienia dla najmłodszych członków rodziny, takie jak podgrzewacz, łóżeczko turystyczne, przewijak, a niekiedy nawet wanienka.

 

Goście cenią pokoje, w których łazienkach znajdą suszarkę do włosów, ręczniki oraz kosmetyki hotelowe.

Coraz więcej hoteli oferuje pokoje klimatyzowane, a także wygodny system zamykania pokoi na kartę.

 

Wszystkie elementy wyposażenia powinny zostać wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu będą wygodne i posłużą gościom przez długi czas.

 

Wygodne rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, tak, aby bez trudu można podłączyć laptopa czy podładować telefon będzie dodatkowym atutem pokoju.

 

Kompletnie wyposażony pokój hotelowy sprawi, że goście będą dobrze się w nim czuć i miło wspominać pobyt w obiekcie. Dobrze zaprojektowany i urządzony pokój staje się często wizytówką hotelu i zachętą do zatrzymania się w nim.