W dzisiejszych czasach samochód stał się jedną z podstawowych maszyn codziennego użytku. Mieszkańcy miast mogą się dzięki nim szybko i sprawnie dostać do pracy czy domu. Ludzie mieszkający w małych miasteczkach czy wioskach mogą dzięki niemu przemieszczać się bez ograniczeń pomiędzy różnymi miejscami. Bez dwóch zdań samochody ułatwiają nam życie, nic więc dziwnego, że jadąc na urlop czy w podróż służbową najczęściej jako środek lokomocji wybieramy właśnie ten pojazd. 

Dobre hotele nie mogą sobie pozwolić na nieposiadanie parkingu dla gości. Takie zaniedbanie skutkowałoby mniejszą ilością odwiedzających ich osób i wpływałoby na negatywną opinię wśród klientów.

Zalety parkingu hotelowego

Renomowane hotele zawsze dysponują odpowiednią ilością miejsc parkingowych dla swoich gości. Zazwyczaj parking jest już wliczony w cenę pokoju hotelowego, więc nie musimy za niego dodatkowo płacić. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i funkcjonalne. Większość gości przyjeżdża bowiem do hotelu właśnie samochodami i musi mieć miejsce, w którym może bezpiecznie zostawić swoje auto.

Brak parkingu w hotelu to niebywała niedogodność dla jego gości. Bez odpowiedniego parkingu są oni zmuszeni do korzystania z odpłatnych miejsc parkingowych na ulicach albo wyznaczonych do tego placach. Płacenie dodatkowych pieniędzy za miejsce dla swojego auta powoduje, że większość hotelowych klientów raczej do niego nie wróci, ponieważ brak parkingu utkwi w ich pamięci jako duża wada i mankament utrudniający codzienne funkcjonowanie.

Trochę statystyki

Jak donoszą analizy przeprowadzone przez HRS, już ponad 60% polskich hoteli oferuje bezpłatny parking dla swoich gości. Taki wynik sprawia, że możemy pochwalić się czwartym miejscem w rankingu państw, w których hotele zapewniają bezpłatne parkowanie dla gości. Jest z czego być dumnym, bo okazuje się, że polscy hotelarze dbają o swoich gości perfekcyjnie! Chcąc umilić im pobyt w swoich obiektach, myślą o wszystkich szczegółach udanego urlopu, nie zapominając nawet o samochodach.