Uroczystości komunijne to bardzo ważne wydarzenie w życiu rodziców i dzieci, będące wyjątkową okazją do spotkania w gronie rodzinnym. Rodzice bardzo często stają przed dylematem czy zorganizować przyjęcie komunijne w domu czy w restauracji? Komunia w restauracji to rozwiązane praktyczne, którego wymierne korzyści rekompensują poniesione nakłady finansowe. Pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również uniknąć niepotrzebnego w takim dniu stresu. Sprawdźmy, jakie jeszcze zalety ma organizacja komunii w restauracji?

 

6 korzyści z organizacji komunii w restauracji

 

  1. Duża oszczędność czasu. Rodzice nie muszą samodzielnie przygotowywać przyjęcia komunijnego, dzięki czemu są w stanie zaoszczędzić czas na przygotowaniach. Nie muszą planować zakupów ani samodzielnie przygotowywać posiłków. Takie przygotowania zazwyczaj rozpoczyna się na długo przed wydarzeniem, opracowując jadłospis i gromadząc niezbędne produkty żywnościowe. W przypadku komunii w restauracji rola rodziców sprowadza się do wyboru menu i podania liczby gości. Komunia w restauracji to także sposób na racjonalne gospodarowanie czasem w trakcie uroczystości. Pani domu nie musi odchodzić od stołu, by na bieżąco podawać posiłki i może cały czas poświęcić gościom oraz bohaterowi uroczystości.
  2. Brak problemów logistycznych. Komunia to jedno z najważniejszych wydarzeń rodzinnych, na które tradycyjnie przyjeżdża większa część familii. Liczba uczestników uroczystości będzie istotna z logistycznego punktu widzenia. Należy do niej dostosować wyposażenie, czyli wielkość stołu i ilość krzeseł oraz zastawę stołową. Bardzo często się zdarza, że zastawa i meble, jakimi dysponują rodzice są niewystarczające dla licznej rodziny. Rozwiązaniem tych problemów jest organizacja komunii w restauracji, gdzie cały niezbędny asortyment zostanie uprzednio przygotowany przez personel i dostosowany do liczby gości.
  3. Rodzice mogą poczuć się, jak goście. Samodzielne przygotowywanie komunii w domu wiąże się z przyjęciem przez rodziców roli kucharzy i personelu sprzątającego. Mnogość obowiązków sprawia, że nie są oni w stanie w pełni cieszyć się ważnym dniem ani poświęcić dziecku wystarczającej uwagi. Zmęczenie może dodatkowo potęgować stres o to, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem i czy nic nie wymknie się spod kontroli. Warto jednak pamiętać, że rodzice także mają prawo poczuć się, jak goście przyjęcia.
  4. Brak konieczności sprzątania. Trzeba zdawać sobie sprawę, że komunia zorganizowana w domu nie kończy się w momencie wyjazdu rodziny. To czas na rozpoczęcie sprzątania, które jest czasochłonne bez względu na ilość zaproszonych gości. Z pewnością takie zakończenie uroczystości nie jest pożądane. W przypadku komunii, organizowanej w restauracji nie trzeba się martwić sprzątaniem.
  5. Brak nieprzewidzianych kosztów. Organizując komunię w restauracji zyskujemy gwarancję niezmienności ceny, a podpisują umowę na wynajem sali mamy pewność co do zakresu usług, objętych konkretną kwotą. Takie rozwiązanie pozwala na skrupulatne zaplanowanie wydatków i uniknięcie nieprzewidzianych kosztów, które zazwyczaj pojawiają się przy samodzielnej organizacji przyjęcia.
  6. Najwyższa jakość serwowanych potraw. Komunia w restauracji to gwarancja, że goście otrzymają potrawy najwyższej jakości. W restauracjach pracują profesjonalni kucharze, dzięki którym serwowane menu zapewni niezapomniane wrażenia smakowe. Co więcej, specyfika uroczystości komunijnej zazwyczaj wiąże się z możliwością opracowania dodatkowego menu dla dzieci.