Różne hotele oferują swoim gościom różne usługi dodatkowe, które wpływają na cenę pobytu w takim miejscu. Przeglądając oferty hoteli w Internecie, warto jest zwracać uwagę na dokładny opis pokoju i warunków rezerwacji, gdzie znajdziemy szczegółowe informacje na temat wszelkich usług wliczonych w cenę pobytu. 

Usługi dodatkowe

Najczęstszym udogodnieniem dla hotelowych gości jest śniadanie wliczone w cenę, które serwowane jest w hotelowej restauracji. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i wygodne, po wstaniu z łóżka wystarczy się umyć, ubrać i można od razu zejść na dół do restauracji, gdzie czekać na nas będzie pyszne śniadanie podawane zazwyczaj w formie szwedzkiego bufetu, co daje możliwość samodzielnego skomponowania tego posiłku wedle indywidualnych potrzeb i gustów.

Kolejną rzeczą wpływającą na cenę hotelu jest jego standard. Noclegi w hotelach o większej ilości gwiazdek będą droższe niż w tych, które mają ich mniej. Ilość gwiazdek świadczy o jakości hotelowych usług. W dobrych hotelach goście mogą się spodziewać wygodnych łóżek, profesjonalnego wyposażenia pokoi, klimatyzacji, minibarku, telefonu, a nawet płaszczy kąpielowych czy sejfu.

Ważna jest także dbałość o czystość, czyli codzienne sprzątanie pokoi i części wspólnych. W czystych wnętrzach urlop będzie zdecydowanie milszy, dlatego warto zawsze upewnić się czy w cenę pobytu jest wliczone sprzątanie.

W naszym kraju powoli staje się standardem bezpłatne WiFi na terenie całego hotelu, które umożliwia swobodny dostęp do Internetu dla wszystkich gości.

Ukryte koszty – co to takiego?

Część hoteli nie podaje w podstawowych cenach za pobyt wielu dodatkowych rzeczy, które gościom wydają się zazwyczaj oczywiste i pod koniec pobytu przeżywają spory szok. Trzeba upewnić się czy hotel nie nalicza dodatkowych opłat za korzystanie z klimatyzacji, wymianę ręczników, pobyt zwierząt domowych czy łóżeczko dla niemowląt. Często te dodatkowe usługi są dodatkowo płatne i pod koniec naszego pobytu musimy za nie sporo dopłacić, co sprawia, że początkowo atrakcyjna cena za hotel staje się nieco wygórowana.

Te drobne usługi, za które hotel nalicza nam opłatę, ale nie wyszczególnia ich w ofercie nazywamy właśnie ukrytymi kosztami. Starajmy się wybierać te hotele, które nie ukrywają przed swoimi gośćmi żadnych kosztów.