W województwie łódzkim jest tyle atrakcji turystycznych, że można by tu spędzić kilka urlopów, a i tak nie zobaczyłoby się wszystkiego. Znajdą tutaj dla siebie coś ciekawego zarówno dzieci, jak i dorośli, miłośnicy kina oraz fascynaci historii, poszukiwacze przygód i zwolennicy relaksu…

Łódź i okolice to region pełen niespodzianek i miejsc wartych zobaczenia, trzeba tylko je odkryć.

 

Zwiedzanie Łodzi

 

Najprawdopodobniej wielu osobom Łódź kojarzy się z przemysłem włókienniczym oraz „Ziemią obiecaną”. Tymczasem współczesna Łódź ma wiele oblicz, a każde ciekawe i zaskakujące.

 

Łódź przemysłowa

Do dzisiaj w Łodzi można podziwiać ślady jej przemysłowej historii. Nowoczesne centrum handlowe Manufaktura powstało na terenie dawnej fabryki włókienniczej   Izraela Poznańskiego. W dzielnicy Księży Młyn jest fabryka Scheiblera, osiedla robotnicze i rezydencje fabrykantów. Na Piotrkowskiej zaś, stoi słynna Biała Fabryka.

 

Ulica Piotrkowska jest właśnie tym miejscem, które łączy współczesność i historię, które jest symbolem Łodzi. To tutaj wspaniała historyczna architektura łączy się ze sztuką współczesną, czego przykładem są: Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, pomnik Misia Uszatka czy ogromne murale.

 

Łódź filmowa

Właśnie na Piotrkowskiej znajduje się polska Aleja Sław – Walk of Fame. To w Łodzi jest najbardziej znana szkoła filmowa, która wykształciła największych reżyserów i aktorów polskiego kina.

 

Wybierając się na wycieczki po Łodzi i okolicy, warto zatrzymać się w hotelu, który nie tylko gwarantuje wygodę i komfort, ale będzie również doskonałą bazą wypadową.

 

Co jeszcze warto zobaczyć w województwie łódzkim?

 

Arboretum Rogów – to Tajemniczy ogród, który zachwyci każdego. Jest to jeden z największych leśnych parków w Polsce. O każdej porze roku kwitną tu piękne i oryginalne rośliny, które warto podziwiać całą rodziną.

 

Kolej wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała – powstała w czasie I wojny światowej i służyła do zaopatrywania frontu w żywność i broń. Obecnie kolejkę można nie tylko zwiedzać, ale również nią jeździć, co jest ogromną frajdą dla małych i dużych miłośników kolejnictwa.

 

Dinopark Kołacinek – to prawdziwe królestwo dinozaurów. Są tutaj modele dinozaurów naturalnej wielkości, muzeum i liczne wystawy. Młodsi odwiedzający z pewnością polubią specjalną piaskownicę, w której można szukać złota. W okresie Świąt Bożego Narodzenia Dinopark zamienia się w magiczną Krainę Świętego Mikołaja.

 

Uniejów – Termy w Uniejowie to od kilku lat jeden z najchętniej odwiedzanych kompleksów basenów geotermalnych.  Doskonale przygotowana baza wypoczynkowa, z której mogą korzystać zarówno kuracjusze, jak i turyści.

 

Powyżej zostało wymienionych tylko kilka propozycji turystycznych na terenie Łodzi i całego województwo łódzkiego. Warto tu przyjechać i odkryć swoje własne ukochane miejsca. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.